Dziś jest: sobota, 24 lutego 2024r. Godzina: 08:04 Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Pogoda

Luty 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Pożegnanie Hanny Redo

W dniu 3.07.2020 pożegnaliśmy Hankę Redo, pielęgniarkę, pracownika naszego Ośrodka Zdrowia.

Urodziła się w 1957 roku. W 1976 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Chełmnie. Przez rok pracowała na stanowisku sekretarza medycznego w Szpitalu w Chełmnie. Następnie kontynuowała naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Świeciu gdzie uzyskała w 1979 roku dyplom pielęgniarki dyplomowanej. W latach 1979 -1988 pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Chełmnie w oddziale wewnętrznym oraz na sali operacyjnej.

Od 1988 roku do końca swojej kariery zawodowej pracowała w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Unisławiu.  Po uzyskaniu kwalifikacji pielęgniarki medycyny szkolnej przez cały okres pracowała w środowisku wychowania i nauczania – w Szkole Podstawowej w Unisławiu a w późniejszym okresie w szkołach w Kokocku, Brukach Unisławskich oraz Grzybnie. Brała udział  w licznych kursach dokształcających związanych z medycyną szkolną cały czas podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

W 2009 roku uzyskała uprawnienia pielęgniarki opieki długoterminowej i podjęła dodatkową pracę w Stowarzyszeniu im.SUE RYDER gdzie opiekowała się pacjentami przewlekle i obłożnie chorymi.

Wybrała ścieżkę kariery zawodowej związaną z medycyną szkolną – jest to dział medycyny uważany za trudny, nie przynoszący profitów, wymagający empatii, zaangażowania  -Hania doskonale dawała sobie radę. Doskonale układała się współpraca pomiędzy placówkami nauczania a Ośrodkiem Zdrowia. Podejmowała działania wykraczające poza jej zakres obowiązków – przez wiele  lat współorganizowała szkoliła uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia, była współorganizatorką konkursów w tej dziedzinie. Dodatkowo zaangażowała się, poza  swoimi obowiązkami, w opiekę nad osobami starszymi, przewlekle chorymi – zawsze miała dla nich czas.

Jako pracownik – chciałbym mieć więcej takich pielęgniarek- nigdy się na Niej nie zawiodłem , zawsze mogłem na Hankę liczyć. Nie zdarzyło się żeby odmówiła wykonania polecenia nawet wykraczającego poza jej obowiązki – była najlepsza w tym co robiła.

Stanowiła silne ogniwo naszego Zespołu – trudno będzie je zastąpić.
Hania Redo dobrze zasłużyła się dla Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu .
 
 
Kierownik GOZ Zbigniew Maniszewski