Dziś jest: niedziela, 19 maja 2024r. Godzina: 00:47 Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Biegają na medal

Młodzi biegacze z naszej gminy zawitali do Grzybna, by tam rywalizować w Gminnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w czwartek, 17 września. Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół z naszej gminy. Przepustkę do udziału w zawodach na szczeblu powiatowym otrzymało pięciu najlepszych zawodników i zawodniczek.

Dziewczęta z naszej gminy zdeklasowały powiat

Nasze lekkoatletki udowodniły, że są najlepsze w powiecie. Podczas zawodów powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewczęta z naszej gminy wypadły znakomicie. Sportowe zmagania podjęły w Grubnie, 21 września. Jako pierwsza linię mety przebiegła Julia Hennig (SP Grzybno), która stanęła na najwyższym stopniu podium. Tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Żurawska (SP Unisław). Trzecie miejsce zajęła Patrycja Podraza (NSP Bruki Unisławskie). Co ciekawe, ta sama trójka zwyciężyła w zawodach gminnych. Dziewczęta będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy. Dodatkowo miejsce awansu wywalczyła Daria Bednarz (SP Grzybno) i Jakub Zabłocki (SP Kokocko). Oboje zajęli V miejsce. Gratulujemy!