Dziś jest: piątek, 20 września 2024r. Godzina: 08:44 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Nasze lekkoatletki królują

Ogromnym sukcesem zakończyły się 41 Ogólnopolskie Chełmińskie Biegi Uliczne o memoriał Jana Schmeltera, które odbyły się 22 kwietnia 2012 roku w Chełmnie nad Wisłą. Lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kmicic" z Unisławia, Michalina Kowalska została pierwszą unisławianką, która zwyciężyła w tych prestiżowych ogólnopolskich zawodach biegowych w swojej kategorii wiekowej.

Michalina Kowalska

Na dystansie 1050 metrów okazała się bezkonkurencyjna wśród młodziczek i w nagrodę odebrała pamiątkową statuetkę dla najlepszej lekkoatletki. Dodajmy, iż w tym samym biegu na trzecim miejscu uplasowała się inna lekkoatletka - Aneta Czaja z Chełmna. Michalina potwierdziła, że lutowe zwycięstwo w Przełajowych Mistrzostwach Województwa nie było przypadkiem.

W biegu najmłodszych dziewcząt na dystansie 750m wystartowały Wiktoria Elwart i Zuzanna Weiland (UKS Kmicic Unisław). Dziewczęta w gronie 54 zawodniczek uplasowały się odpowiednio na 8 i 10 miejscu!

Równie udanie nasze reprezentantki zakończyły zmagania, które odbywały się 19 kwietnia. Była to przedostatnia edycja biegów TOP CROSS ŁUBIANKA. Po raz drugi z rzędu zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trasie w Wybczu. W zawodach tych wystartowały po raz kolejny nasze lekkoatletki.
W biegu dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwszą lokatę zajęła Michalina Kowalska (UKS Kmicic), druga była Marta Weiland (UKS Kmicic), a trzecia była Jagoda Jaworska (UKS Kmicic). Wszystko wskazuje na to że Nasze lekkoatletki w klasyfikacji końcowej zajmą pierwsze trzy lokaty!
W biegu młodszych dziewcząt szkół podstawowych do startu zgłosiło się 11 lekkoatletek. Trzecią lokatę na dystansie 1000m wywalczyła Wiktoria Elwart, a piata była Zuzanna Weiland. W klasyfikacji po rozegranych 5 biegach rywalizacja wydaje się bardzo zacięta! Opiekunem klubowym lekkoatletek jest Michał Wasielewski.