Dziś jest: czwartek, 21 listopada 2024r. Godzina: 21:03 Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Pogoda

Listopad 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Cyfrowy rozwój w kulturze za 80 tys. zł trwa



Za zespołem Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu dwudniowe, 16 - godzinne szkolenia stacjonarne. Pracownicy odbyli również 15 godzin indywidualnych konsultacji z tutoringu cyfrowego w formie online. Zarówno spotkania stacjonarne, jak i w sieci były poświęcone
tematyce "Projektowania oferty kulturowej on-line". Ponadto, kadra unisławskiego ośrodka wzięła również udział w dwóch szkoleniach tematycznych Narodowego Centrum Kultury, które odbyły się online, w łącznym 16-godzinnym wymiarze.

 

Przypomnijmy, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu jest grantobiorcą drugiego konkursu Konwersja cyfrowa domów kultury. Jest to projekt o charakterze systemowym, uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach tego projektu unisławski ośrodek otrzymał aż 80 tys. zł na realizację zadania „Jesteśmy w sieci!”. Projekt polega na zdobyciu przez kadrę unisławskiego ośrodka wiedzy, nowych kompetencji i umiejętności poprzez udział w kompleksowych szkoleniach oraz na doposażeniu instytucji w niezbędny sprzęt i narzędzia, które umożliwią prowadzenie działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online. Realizacja projektu potrwa do końca sierpnia 2023 roku.


Pracownicy unisławskiego GOK-u, podczas szkoleń stacjonarnych, które odbyły się w dniach 28 – 29 listopada, pracowali w zespole nad zagadnieniami z zakresu: mapowania zasobów, przeglądu narzędzi cyfrowych umożliwiających cyfrową edukację i animację kultury, a także ich efektywnego wykorzystania, dobrych praktyk i aktualnych trendów zdalnej edukacji kulturowej i animacji oraz indywidulanej oferty kulturalnej instytucji.  Dzięki realizacji programu szkoleń pracownicy GOK podnieśli swoje kompetencje dla rozwoju edukacji kulturalnej i animacji kultury, sieciowania i unowocześniania prowadzonej przez ośrodek działalności oraz współpracy z lokalną społecznością.

Po etapie szkoleń stacjonarnych pracownicy odbyli cykl konsultacji z tutorką cyfrową w łącznym wymiarze 15 godz. Ich celem, było wsparcie GOK-u w budowaniu oferty kulturalnej online. Wspólnie wypracowywano rozwiązania do wielu wyzwań, z jakim mierzą się domy kultury.

Kolejnym krokiem był udział pracowników GOK w tematycznych szkoleniach Narodowego Centrum Kultury w formie online. Przez dwa dni, a dokładnie 23 i 24 lutego, w łącznym wymiarze 8 godzin.,  pracownik GOK wziął udział w szkoleniu, poświęconym „Budowaniu oferty kulturalnej online w oparciu o dziedzictwo kulturowe (w tym podstawy tworzenia wirtualnego spaceru w oparciu o lokalne dziedzictwo). Z kolei w drugim szkoleniu, dotyczącym „Podstaw projektowania graficznego” wziął udział dyrektor GOK. Spotkania online odbyły się 7 i 8 marca, również w łącznym 8. godzinnym wymiarze.

Przed unisławskim ośrodkiem kolejne ciekawe działania. Mowa o zakupach nowoczesnego wyposażenia i technologii cyfrowych oraz dodatkowych szkoleniach, które wzbogacą wiedzę, podniosą umiejętności i kompetencje pracowników.


Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.