Dziś jest: piątek, 20 września 2024r. Godzina: 13:36 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Gimnazjaliści z Unisławia w reprezentacji powiatu

Ze wspaniałej strony zaprezentowali lekkoatleci unisławskiego gimnazjum w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Świeciu, które zostały rozegrane 31 maja.

Lekkoatleci z Unisławia

Unisławscy sportowcy w rekordowej liczbie 7 osób znaleźli się w reprezentacji powiatu chełmińskiego. Tak licznie lekkoatletycznej reprezentacji Unisław nie miał od lat. Dodajmy, że szóstka zawodników to reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kmicic" z Unisławia. Trener - Michał Wasielewski.

Dobre wiadomości ze stadionu WDY Świecie docierały bardzo szybko! Nasi lekkoatleci indywidualnie wywalczyli dwa medale. Złoty po zaciętej walce Michalina Kowalska w biegu na dystansie 800m z wspaniałym czasem 2 minut i 26 sekund!
Brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczył Piotr Kałwak, który w swojej najlepszej próbie kilogramowy dysk posłał na odległość ponad 37 metrów pokazując, ze forma wzrasta z zawodów na zawody.