Dziś jest: piątek, 20 września 2024r. Godzina: 22:25 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Wieść sportowa niesie

Dużym sukcesem sportowym najmłodszych lekkoatletów z UKS Kmicic Unisław zakończyły się I Mistrzostwa Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce o Puchar Starosty Bydgoskiego. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy "Czapla" Białe Błota.

Zawody

W zawodach zorganizowanych na pięknym przyszkolnym obiekcie lekkoatletycznym wystartowało ok 300 lekkoatletów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W zawodach z bardzo dobrej strony pokazały się lekkoatletki z Unisławia. Srebrny medal na dystansie 300m wywalczyła Wiktoria Elwart z czasem 49,86 sekundy. Natomiast brązowy krążek przypadł Zuzannie Weiland w biegu długim na dystansie 600m metrów. (czas 2:08,00 minuty).

Czwarta lokatę w biegu na dystansie 60m wywalczyła Aleksandra Litkiewicz(czas 8,76 sekundy).

I EDYCJA TOP CROSS DLA LEKKOATLETÓW Kmicica

27 września w Warszewicach rozegrano pierwszą edycję biegów uliczno-przełajowych dla dzieci i młodzieży TOP CROSS ŁUBIANKA. Zawodnicy rywalizują w 3 kategoriach wiekowych..klasy I-III, IV-VI i Gimnazjum. Do cyklu wlicza się sześć biegów, trzy w roku bieżącym i trzy w roku 2013.

W pierwszej edycji biegów w kategorii dziewcząt szkół podstawowych na dystansie 1000m pierwszą lokatę wywalczyła powiatowa mistrzyni w biegach przełajowych, Wiktoria Elwart /UKS Kmicic Unisław/. Druga linię mety minęła jej koleżanka Klubowa Oliwia Tomczak, a czwarta była Zuzanna Weiland.

Na dystansie 2000m w kategorii Gimnazjów pierwsza linię mety minęła Marta Weiland/ UKS Kmicic Unisław/ przed koleżanką Jagodą Jaworską i Michaliną Kowalską/wszystkie UKS Kmicic/.

W biegu chłopców na tym samym dystansie 4 lokatę wywalczył Maciej Zalewski /UKS Kmicic Unisław/

POWIATOWE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Podczas szkolnych zawodów powiatowych w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Chełmnie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się unisławscy lekkoatleci. Mistrzyniami Powiatu chełmińskiego zostały: Wiktoria Elwart i Michalina Kowalska - Unisław. Srebrny medal wywalczył Tomasz Rozwarski- Unisław, a brązowy krążek przypadł Justynie Mika, także z Unisławia.